تخفیف ویژه کیک فوندانت و خامه ای

چرا باید به برگزاری جشن تولد برای کودکان اهمیت دهیم

1397/03/23

والدینی که به تازگی صاحب فرزند شدند، با نزدیک شدن به ماه یازدهم کودک شان درگیری فکرشان گرفتن اولین سال تولد است از جمله تهیه کیک تولد، بادکنک های رنگی، انواع خوراکی ها، مهمان های کوچک و بزرگ و کلاه های شیپوری و بوق و ... .

اکثر مادران و پدران به دنیا آمدن فرزندشان را در همان اولین سال جشن می‌گیرند و سعی می‌کنند خاطره آن را برای تمام عمر حفظ کنند.
کودکان در جشن تولد خود، سیگنال های مثبتی از ذهن خود دریافت می کنند که این امر به چالاکی، قدرت اراده، تصمیم گیری و برقراری تعامل با دوستان می انجامد.

جشن تولد برای کودکان زیر 4 سال تنها همان عکس هایی است که والدین از او گرفته اند و خاطره ای از اولین تولد هایش به یاد ندارد.

طبق تحقیقاتی که انجام شده، دانشمندان دریافته اند که ۴ سالگی بهترین و خاطره انگیز ترین تولد برای کودکان است. سن ۴ سالگی تمام ذهنیت کودک از محیط اطرافش شکل گرفته می تواند تمام اطرافیان را بشناسد، ذهن او برای به خاطر سپردن خاطرات بسیار زیاد است و می تواند تمام لحظات را در ذهنش ثبت کند.

در روز تولد کودکانتان می توانید این جشن را به بهترین و شیرین‌ترین خاطرات دوران کودکی فرزندتان تبدیل کنید. لازم نیست جشن آنها را از یک مهمانی ساده به یک جشن فوق‌العاده تبدیل کنید فقط کافی است یک تولد ساده و به یادماندنی را فراهم کنید چرا که جشن تولد تاثیرات زیادی در روحیه کودک شما دارد مخصوصا که اگر دوستان وی تولد داشته باشن و کودک شما نداشته باشد. لطفا به سالروز تولد اهمیت دهید چون بچه های در سنین کم نسبت به این موضوع واکنش شدیدی نشان می دهند و تاثیرات جبران ناپذیری بر روحیه آنها خواهد گذاشت، پس حتی شده با یک جشن ساده به کودکانمان اهمیت دهیم و این روز را با ارزش بدانیم.

تاثیر مهمی که در این روز بر روی کودکان می گذارد می توان به :

  • نقش در خودباوری بچه‌ها و احساس مهم بودن برای خانواده است.
  • در رشد اعتماد به نفس و تقویت روابط اجتماعی کودکان موثر است.
  • شادکامی باعث می‌شود کودک حالت دوستانه‌ای داشته باشد.

معجزه جشن تولد ارتباط مسالمت آمیز خانواده و فرزند است، از این رو کودکان نیز فرصت می یابند مهارت های خود را بالا برده و برای انجام کارهای مثبت و اثرگذار تلاش کند.
به نظر محققان علوم شناختی هیچ جایگزینی برای جشن تولد وجود ندارد، زیرا این کار به شکل دقیق و آرمانی کودکان را تربیت و از پیچیدگی های رفتاری و اخلاقی آنان می کاهد.

برای اینکه فرزندتان در جشن تولدش هیجانی‌تر و پر انرژی‌تر باشد، سعی کنید از بچه‌های هم سن و سالش بیشتر در مراسم تولد او دعوت کنید.

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید: